دانشنامه فرزند

آیا تاخیر در قاعدگی منظم می تواند نشانه بارداری باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

ماه پیش روز دهم پریود شدم ماه قبل تر هم ماه سیزدهم یعنی هر ماه سه روز جلوتر عادت می شم قصد بارداری داشتم، نزدیکی در روز های ۲۱ و ۲۲ ماه پیش داشتم. دیروز و امروز عادت نشدم بی بی چک گذاشتم منفی شد با توجه به این که همیشه سه روز جلوتر عادت می شم انتظار می رفت روز هفتم این ماه پریود شم به نظر شما دلیل عقب انداختنم چیه؟ آیا بی بی چک جوابش درسته؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

پاسخ منفی بی بی چک اعتبار نداشته و خطا دارد. احتمال هم بارداری و هم تاخیر قاعدگی وجود دارد. تا شنبه صبر کرده و اگر پریود نشدید برای انجام آزمایش خون اقدام فرمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...