دانشنامه فرزند

طریقه آموزش زبان دوم به کودک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، بهترین زمان برای آموزش زبان دوم به کودکان زیر سه سال هست، من خودم معلم زبان هستم اما هنوز صاحب فرزند نشدم، میخوام بدونم که روند آموزش به چه صورتی باید باشه؟ وقتی مثلا بچه تازه میخواد مامان و بابا رو صدا کنه آیا من باید معادل انگلیسی این کلمات رو باهاش کار کنم؟ در این صورت مشکلی برای یادگیری زبان مادری ایجاد نمیشه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

آموزش زبان دوم به صورت آموزش رسمی و اجباری نباید باشد یعنی در حین صحبت کردن نباید معادل کلمات آموزش داده شود. بلکه مثل یادگیری زبان اول، کودک در محیط با شنیدن گفتگو هایی به زبان دوم مثلا انگلیسی؛ این زبان را هم می آموزد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...