آیا قرص سرماخوردگی و آموکسی سیلین روی تخمک گذاری تاثیر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام من 28 سالمه یه پسر 2 ساله دارم. در تاریخ 18 خرداد پریود شدم و بعد از پاک شدن اقدام برای باردار شدن کردیم و پریودم 30 روزه است و الان 3 روزه از زمان پریودی مجددم گذشته و تست خونگی دادم جواب منفی بود و بجز یخورده درد سینه هیچ علایم دیگه ای ندارم. روز 15 و 16 تیر یعنی 3 روز پیش احساس درد پریودی داشتم فقط همین. در زمان اقدام گلو درد داشتم و دو روز قرص سرماخوردگی و آموکسیسیلین و استامینوفن 135 خوردم. می خواستم بدونم آیا امکان داره باردار باشم؟ قرص ها روی تخمک گذاری تاثیر گذارن؟ اگر باردار نباشم چرا پریود نمیشم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام، داروها در زمان اقدام و بارداری مشکلی نداره، نگران نباشید. اما انجام آزمایش بعد از سه روز زود بوده است باید یک هفته تا ده روز بعد از گذشت موعد پریود انجام شود. اما اگر باردار نبودید هم نگران نباشید جابجایی پریود در زمان اقدام به علت تغییرات هورمونی طبیعی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان