دانشنامه فرزند

وابستگی کودک 10 ماهه به مادر

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پسر من یازده ماهشه، بیشتر زمانی که بیداره فقط میخواد بغل من باشه یعنی تقریبا در هر یک ساعت نهایتا 15 دقیقه شو رو زمین باشه. یکسره فقط میخواد که بغل من باشه اگر بغلش نکنم گریه میکنه و سرشو میکوبه تو دیوار هر چقدر سعی میکنم باهاش بازی کنم اصلا قبول نمیکنه. فقط بغل میخواد، حتی وقتی میبرمش بیرون اصلا حاضر نیست داخل کالسکه بشینه و بازم فقط بغل من که واقعا سخته برام حتی حاضر نیست زمان زیادی ام بغل باباش باشه. خیلی مضطرب حمومم میبرمش گریه میکنه اصلا حاضر نیست وایسه هر چقدر باهاش بازی میکنم سرگرمش میکنم حواسشو پرت میکنم هیچ فایده ای نداره وقتی ام خوابش میاد بسختی میخوابه با کلی دردسر. واقعا برام سخته که دایم باید بغلش کنم خودشم خیلی اذیت میشه. ممنونم. ده ماه و هفده روزشه تک فرزنده. تغذیه شم شیرخشک و غذای کمکی.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام، تا 14 ماهگی نیاز به در بغل بودن، یک نیاز طبیعی از لحاظ روانی است. این نیاز را با ملایمت و محبت در او ارضاء کنید تا از وابستگی در سال های آینده پیشگیری شود. همراه با بغل کردن، نجواهایی با مهربانی در گوشش زمزمه کنید. قبل از این که برای بغل کردن گریه کند این کار را انجام دهید تا عادت نکند برای خواسته هایش حتما باید گریه کند. بازی های مناسب این سن را با شرکت در کارگاه مادر و کودک می توانید بیاموزید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 2.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...