دانشنامه فرزند

دلیل خروج باد از واژن و خطر نزدیکی در هفته سی ام بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 20 ساله هستم. قدم 163، وزن پیش از بارداری 67، وزن اکنون 73. اولین روز آخرین قاعدگی من هشتم آذر 95 بوده و هفته 30 بارداری ام. دارو هم فقط مولتی ویتامین، فیفول و کلسیم مصرف میکنم. یه سقط دوقلو 18 هفته بخاطره پاره شدن کیسه آب 6 ماه قبل داشتم. سوال من اینه، دیشب هنگام خواب از واژنم بی اختیار باد خارج شد خواستم راهنمایی کنید آیا طبیعیه یا به پزشکم مراجعه کنم؟ نزدیکی تو این سن بارداری مشکلی داری؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

باد واژن طبیعی است و مشکلی ندارد، نزدیکی داشته باشید ولی عمیق نباشد و تحریک سینه نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...