دانشنامه فرزند

درد شکم و حالت تهوع در زمان اقدام به بارداری نشانه چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

آخرین تاریخ پریودیم ۱۰ دی بوده، این ماه اقدام به بارداری کردم، الان حدود یک هفته هس احساس درد شکم، و اینکه انگار شکمم باد کرده بطوری که دست میزنم احساس خفگی مانند گاهی اوقات دارم، و گاهی هم حالت تهوع شدید. دلیلش چیه؟ در ضمن حدود دو ماه پیش فریز کردم که دکتر گفت خوب شدی طول دوره هایم هم مرتب نیس، ولی تقریبا سی و یک روز است.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

علل مختلفی مطرح است. ممکن است باردار باشید و یا دچار مشکلی به نام سندرم پیش از قاعدگی pms شده باشید، در واقع الان نمیتوان تشخیص قطعی داد. بهترین راه حل صبر تا یک هفته الی ده روز دیگر و انجام آزمایش آزمایش خون در صورت تاخیر قاعدگیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...