دانشنامه فرزند

تاثیر دگزامتازون بر شیر مادر در زمان شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 63 سانتیمتر است. و وزنم 64 کیلوگرم. تاریخ زایمانم 5 آذر 95 بوده است و شیر دهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از راه طبیعی استفاده میکنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، دگزامتازون. اولین بارداری و بدون سقط. سوالم این است که آیا مصرف کورتون توسط من روی شیرم و فرزندم تاثیر بدی دارد؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

مصرف دگزامتازون منجر به کاهش حجم آب بدن میشود و در نتیجه منجر به کاهش شیردهی میشود اما منع مطلق در دوران شیردهی ندارد و ضرری برای کودک ایجاد نمیکند. توصیه میکنم که همزمان با مصرف این دارو مایعات زیاد مصرف کنید تا کمبود مایع برطرف شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...