دانشنامه فرزند

لکه بینی در فاصله بین دو پریود نشانه چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۵ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزنم ۷۰ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲.۱۸ می باشد. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از لووتیروکسین و متفورمین و آهن. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۳ ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ندارم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از پاپ اسمیر و سونوگرافی واژینال. سوال من این است که من سه ماه اقدام به بارداری کردم. ماه اول یازده روز عقب انداختم، ماه دوم چهار روز جلوتر شدم و این ماه با اینکه موعد پریودم نشده (هجدهم موعد پریودم هستش) ولی از چهارم، پنجم این ماه نوک سینه هام درد میکنه و زیر دلم یه درد کوچیک دارم و دو روز پیش نزدیکی داشتم و اسپرمی که از واژن خالی میشد صورتی رنگ بود میخوام بدونم این علایم طبیعیه و آیا امکان باردار بودن هست؟ لازم به ذکر است که من پریودام منظم بود و از ماهی که اقدام کردم نامنظم شده.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

استرس، تغییرات هورمونی، تغییر آب و هوا میتواند دلایل نامنظمی پریود شود. لکه بینی و ترشحات صورتی یا قرمز بعد از نزدیکی میتواند نشانه زخم دهانه رحم باشد. به دلیل نزدیک بودن به تاریخ پریود، کمبود پروژسترون نیز باعث لکه بینی میشود. برای اطمینان از بارداری و یا عدم بارداری آزمایش خون انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...