دانشنامه فرزند

آیا مصرف داروهای گیاهی مسهل تاثیر قرص اورژانسی را از بین می برد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 شهریور زایمان داشتم 25 مهر پریود شدم و 16 آبان رابطه محافظت نشده داشتم، البته قرص خوردم سیکل پریودی هامم هر 29 روز 30 روز بود بخاطر یبوست بعد زایمان یک سری داروهای گیاهی مسهل می خورم، الان بخاطر داروهای گیاهی می ترسم قرص اورژانسی که خوردم، اثر نکرده باشه به نظر شما احتمالش هست؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر از قرص اورژانسی استفاده کرده اید نگران خوردن مسهل ها نباشید و تا زمانی که یک ماه از تاریخ پریودتان گذشت و اگر عقب افتاد تست بارداری انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...