دانشنامه فرزند

راهکاری مناسب برای بهتر شیر خوردن کودک
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دختر سه ماهم یه سینمو سخت میگیره چند تا مک میزنه بعدش گریه میکنه. سینه ای که شیرش کمتره و کوچکترم هست، همین باعث میشه از اون کمتر بخوره کوچک بمونه چی کار کنم؟ وادارش کنم ازش بخوره یا نه؟ جدیدا از سینه ای که خوب میگرفت هم سرشو بر می گردونه.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

یکی از نکاتی که در شیردهی بسیار اهمیت دارد مکیدن مداوم نوزاد برای افزایش شیر مادر است. همچنین قطره های شیرافزا، رازیانه، سبزیجات مثل هویج، جو دو سر و خصوصا کمپرس آب گرم روی سینه می تواند شیر را بیشتر کند. از مصرف زیاد پیاز و سیر پرهیز کنید زیرا شیر را بدبو می کند و نوزاد تمایل خود را از دست می دهد. راهکاری که وجود دارد این است که می توانید شیر خود را بدوشید و در یک سرنگ بدون سوزن بریزید (سعی کنید سر سرنگ بسیار کوچک باشد) یا می توانید از وسیله آماده آن استفاده کنید، سپس سر آن وسیله با نوک سینه در دهان نوزاد گذاشته می شود بنابراین در حین مکیدن هم نوزاد شیر می خورد و هم سینه را برای شیردهی تحریک می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...