درد زیر دل و کمردرد پس از دوره تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۳ ساله هستم و ۴ ماهه که اقدام به بارداری کرده ام که هنوز نتیجه ای نگرفتم. تنها دارویی که مصرف میکنم قرص لوی ترو کسیم هستش چون ۲ ساله کم کاری تیروئید دارم که تحت کنترل می باشد. چند روزی است درد زیر شکم و پهلو دارم. سوال من این است که این درد میتونه جز علایم بارداری محسوب بشه یا ممکن مشکل کلیه داشته باشم؟ البته تا ۱ هفته به موعد پریود من مونده.

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

در خصوص بارداری باید بگم که از اولین تلاش بارداری شما مدت یک سال باید سپری شود که در این مدت اگر علیرغم تلاش مداوم و صحیح، بارداری صورت نگرفته باشد باید در مورد نازایی اقدام داشته باشید، و از آنجایی که شما مساله کم کاری تیروئید خود را کنترل کرده و دارو مصرف می کنید مشکلی در خصوص بارداری وجود ندارد، در مورد درد زیر دل امکان عفونت مثانه و ادراری و حتی عفونت زنانه وجود دارد که با مراجعه به پزشک زنان و معاینه داخلی و آزمایش ادرار تشخیص داده می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان