دانشنامه فرزند

آیا بارداری در سن بالا به روش ای وی اف امکان پذیر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۴۲ ساله هستم، قدم ۱۷۶ سانتیمتر است و وزنم ۹۲ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 30/11/2016 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 6 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. داروهای مصرفی من عبارتند از Euthyrox (برای درمان و پیشگیری از رشد گواتر). سقطهای قبلی من بین ۲۷ و ۳۳ و زایمان من ۶ سال پیش و یک سقط هم ۴ سال پیش داشتم. هیچ دکتری ایرادی نگرفته و علت سقطها را ندانسته و فقط می گویند خونت یه میکروب بچه خوار دارد که در صورت باردار شدن قابل کنترل میباشد. آیا هنور امکان باردار شدنم وجود دارد یا نه؟ آیا IVF چند درصد جواب خواهد داد؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

در این سن چون به سن یایسگی نزدیک می شوید و ذخایر تخمدانتان محدود است باید هر چه زودتر با کمک روش های مصنوعی اقدام به بارداری کنید زیرا با توجه به سابقه سقط و ناباروری که دارید زمان برای شما خیلی مهم است، برای همین بهتر است در یک مرکز معتبر با روش کمک باروری اقدام به بارداری کنید بسته به مشکل فرد تا 90 درصد هم لقاح مصنوعی می تواند موفقیت آمیز باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...