بعد از مصرف قرص بروموکریپتین علائم بارداری دارم، آیا باردارم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، در تاریخ های مشکوک به تخمک گذاری اقدام به بارداری کردم و الان 5 روزه تاخیر در قاعدگی دارم با توجه به این که 4 ماهه اقدام میکنم و قرص بروموکریپتین در این 4 ماه مصرف کردم و دقیقا در یه تاریخی پریود میشم این چهار ماه، احتمال بارداری هست؟ من همیشه پریود میشدم یه ماه نشدم و بخاطر اون به پزشک مراجعه کردم و بعد آزمایش فهمیدن کمی پرولاکتینم بالاست و این قرص رو دادن از 4 مهر مصرف میکنم و دقیق شد پریودم. این که این ماه نشدم و اقدام هم داشتم احتمالا باردارم؟ درد کمر دارم و درد شکمی کم اما هر روز که متفاوت با زمان پریودی روز پریود هم همون درد و حس پریودی داشتم اما پریود نیومد تلخی دهن هم تا به حال سابقه نداشتم این بار فقط داشتم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

با سلام، احتمال بارداری در این ماه وجود دارد. تست خون بارداری برای اطمینان داده شود، در صورت بارداری دارو در بارداری مجاز نبوده و قطع شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان