دانشنامه فرزند

نگرانی از بقایای بارداری و عدم دفع آن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با تشخیص بارداری پوچ در پایان 2 ماهگی در تاریخ 23 مرداد سقط انجام شد و دو روز بعد سونوگرافی بقایا را نشان داد که با شروع قرص متیل ارگونین درد های شدید شروع و به مدت چهارروز ادامه داشت و در روز چهارم لخته بزرگی خارج شد و روز بعد کلا خونریزی و لکه بینی تمام شد. با مراجعه دوباره به پزشک و سونو گرافی مجدد ضخامت آندومتر 11.5 اعلام و مقدار کمی بقایا مشاهده شد دوباره قرص متیل تجویز شد و با خوردن قرص درد اصلا ندارم و حتی لکه بینی هم ندارم و دوره قرص تمام شده و چیزی دفع نشده، سوال بنده این است آیا بقایا همراه با لکه بینی نیست؟ و اینکه حتما کورتاژ نیاز است؟ آیا با وجود بقایا احتمال پریود شدن وجود دارد؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

بقایا همراه لک است و بقایای کم نیز با پریود دفع می شه ولی مجدد تست حاملگی انجام دهید و اگر مثبت بود باید به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...