دانشنامه فرزند

اندازه سرویکس چقدر باید باشد که نیازی به سرکلاژ نباشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 162 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 72 کیلوگرم بوده و اکنون 73 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 9 آذر 95 بوده و اکنون در هفته 21 و 1 روز بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ایزوپرین، شیاف پروژسترون، آمپول پرولوتون، کلسیم، مولتی ویتامین، آس آ و دوفاستون است. سوال من این است که، آیا با استراحت کامل میشه با این طول سرویکس (27 - 28) دیگه سرکلاژ نکرد؟ تاریخ انجام سونو 26 فروردین و تا چه حد زایمان زودرس نمیگیرم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

توصیه میکنم حتما سرکلاژ را انجام دهید چون طول سرویکستان زیر 30 میلی هست که حداقل نرمال می باشد و استراحت را ادامه داده در حد دستشویی رفتن بلند شوید و داروهایتان را مرتب استفاده نمایید. مجددا سونو بعد از انجام سرکلاژ یک ماه بعد انجام دهید. حتما تحت نظر متخصص زنان باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...