دانشنامه فرزند

ورم بدن در هفته بیست و چهارم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۱۹ ساله هستم. قدم ۱۶۷ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۰ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۰ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵/۸/۲۰ بوده. اکنون در هفته ۲۴ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از آهن، مولتی ویتامین. بارداری اولم هست و سقط نداشتم. سوال من این است که دست و صورت و پاهام خیلی ورم کرده و استرس زیادی دارم بخاطر ۱۰ کیلو اضافه وزنم که تا الان زیاد بوده یا مناسب؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

شما تا ۱۸ کیلو در بارداری میتوانید اضافه کنید اما این افزایش وزن نباید بیشتر از ۳ کیلو در ماه باشد. حتما یک آزمایش ادرار انجام دهید و دفع پروتیین در ادرار بررسی شود. سعی کنید اصلا نمک و تنقلاتی مانند چیپس و پفک، تن ماهی، سوسیس و کالباس و در کل غذاهای فراوری شده مصرف نکنید. ساعاتی از روز پاهایتان را در سطح بالاتری از بدن مثلا روی مبل قرار دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...