دانشنامه فرزند

روش استفاده از قرص لاینسترنول در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هشت هفته است زایمان کردم. رابطه ی محافظت نشده داشتم داروخانه بهم قرص لاینسترنول رو به عنوان قرص اورژانسی داد و گفت یک دوره کامل مصرف کنم. منم اشتباهی یک ساعت بعد رابطه دو تاشو با هم خوردم. حالا باید چی کار کنم مصرفشو ادامه بدم؟ لازمه داروی دیگه ای مصرف کنم؟ راستی من سابقه ی کلستاز بارداری هم داشتم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

برای رابطه محافظت نشده دو عدد قرص لوونورژسترول را با هم بخورید اگر طی پنج روز اخیر بوده، در غیر این صورت از روز اول سیکل قاعدگی شروع به مصرف قرص لاینسترنول کنید و به عنوان جلوگیری تا شش ماه پس از زایمان می توانید مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...