پارگی کیسه آب در هفته سی و ششم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بیست و هشت سالمه، قد ۱۵۸ وزن قبل بارداری ۹۰ بوده که الان شده ۱۰۳ کیلوگرم. اولین روز آخرین قاعدگی ۶.۱۷ بوده الان در سی و شش هفتگی هستم. از داروهای، ASA، شیاف و آمپول انوکساپارین استفاده می کردم. دو بار بارداری ناموفق داشتم که در هفته های بیست و دو و بیست و شش از دست دادم. مشکل من الان اینجاست که هفته پیش به دلیل سوراخ شدن کیسه آبم به بیمارستان منتقل شدم چند روز بستری بودم، تو این چند روز آمپول انوکساپارین رو تزریق نکردن. آیا مشکلی پیش نمیاد برای جنین؟ سوالم اینه خودمم که مرخص شدم استفاده نکردم. استراحت مطلقم، از ترس پاره شدن کیسه آبم به دکتر خودم مراجعه نکردم به خاطر مسافت دوری که داره.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

با توجه به این که کیسه آبتون پاره شده اولا حتما باید آنتی بیوتیک مصرف بکنید. در ضمن شما حتما باید سزارین بشید و به همین خاطر دیگه آسپرین و انوکساپارین رو نباید استفاده کنید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان