لکه بینی در هفته دهم بارداری برای جنین خطرناک است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من جنینم امروز هفتاد و پنج روزه است، از روز سه شنبه تا پنجشنبه لکه بینی قهوه ای البته خیلی کم داشتم دکتر برام سی تا شیاف و پنج تا آمپول پروژسترون تجویز کرد. از دیروز صبح قطع شده دکتر گفت نیاز به سونو نداری اگه لکه بینی قطع شد. ضمنا قلب در هفته هفتم تشکیل شده بود. تا دوازدهم که سونو غربالگری برم نگرانم به نظرتون ممکنه برای جنین اتفاقی افتاده باشه و علت لکه بینی چیه؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

علت لکه بینی هر چیزی ممکن است باشد، لکه بینی علامت تهدید به سقط هست، اما حتما داروها رو کامل استفاده کنید، و نیازی به انجام سونوگرافی مجدد نیست اگر کاملا لکه بینی قطع شده است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان