دانشنامه فرزند

تیر کشیدن زیر شکم هنگام نشستن و بلند شدن در هفته 16 بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، خواهرم 28 ساله و در هفته 16 بارداری است. تا کنون همه چیز نرمال بوده و nt مرحله اول نیز اوکی بود. سه روز پیش موقع نشست و برخاست درد زیر شکم به صورت تیر کشیدن حس کرد ولی چون مهمان داشته فکر میکرد از خستگی است. ولی امروز نیز سه مرتبه هنگام نشست و برخاست همان درد را به صورت تیر کشیدن حس کرد به شکلی که در آن لحظه دیگر نتوانست تکان بخورد. درد در سمت چپ حس میشود و جنین در سمت راست است آیا خطری وجود دارد؟ البته نگرانی دیگری نیز وجود دارد و این است که جنین تکان نمیخورد اکثر دوستان میگویند که باید در هفته 15 تکان و حرکت جنین و لگد زدن او حس شود در حالی که خواهرم در هفته 16 است و چیزی حس نمی کند خیلی نگران است آیا این امر طبیعی است یا ممکن است مشکلی وجود داشته باشد؟ ممنون از راهنمایی های خوبتان البته هیچ لکه بینی ای نداشته.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر بارداری اول ایشان می باشد تکان های جنین معمولا در هفته های 17 تا 18 بستگی به جثه مادر لاغر یا چاق بودنش حس خواهد شد و اولین تکان ها به صورت نبض کوچک خواهد بود و خیلی وضوح ندارد پس این امر طبیعی می باشد. در مورد دردهای تیر کشنده زیر شکم ایشان بد نیست نزد پزشک خود مراجعه نمایند، چون نمی توان به راحتی از روی این دردها گذشت تا اگر لازم باشد ابتدا یک آزمایش ادرار از نظر بررسی عفونت ادراری داده شود، خیلی از منشاء این دردهای زیر شکم، وجود عفونت ادراری می باشد. حتما دور پهلوهای خود را با یک شال گرم نگه دارد و استراحت خود را بیشتر نماید و در صورت صلاحدید پزشکش اگر سونوگرافی آنومالی اسکن را انجام نداده انجام دهد تا از وضعیت سلامت جنین و موقعیت جفت اطمینان حاصل شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...