دانشنامه فرزند

اقدام به بارداری با 10 کیلو کمبود وزن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۱ سالمه، ۴ ساله ازدواج کردم الان تصمیم دارم باردار بشم. قدم ۱۵۶ وزنم ۴۲ کیلو هست. یعنی تقریبا ۱۰ کیلو کمبود وزن دارم. برای افزایش وزنم چکاپ رفتم و هیچ مشکلی نداشتم انواع ویتامین ها مصرف کردم و چند بار دکتر رفتم ولی متاسفانه تاثیری نداشتن. الان اگه بخوام باردار بشم باید اول وزنمو زیاد کنم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

در صورتی که شما تمامی مکمل ها را مصرف کرده و کمبود ویتامین و ... ندارید و چکاپ های لازم قبل از بارداری شما طبیعی باشد مورد خاصی نیست و می توانید برای بارداری اقدام کنید. در زمان بارداری نیز مکمل ها را منظم مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...