دانشنامه فرزند

کاهش حرکات جنین در هفته سی و چهارم بارداری خطرناک است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

هفته 34 بارداری سومم است، دو هفته پیش سونوگرافی نشان داد که جنین چرخیده و سرش داخل لگن قرار گرفته اما از امروز احساس می کنم شکمم سفت است و حرکات جنین ضعیف شده اما کم نشده، آیا ممکن است در این شرایط زایمانم زودتر انجام شود؟ اگر اینطور باشد آیا بچه باید در دستگاه گذاشته شود؟ اگر توصیه ای دارید بگویید دو زایمان قبلیم طبیعی و اضافه وزنم 13 کیلو است.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

دردهای این چنینی در هفته های آخر بارداری طبیعی است و نشان دهنده ی آمادگی رحم برای زایمان است. در خصوص حرکات جنین شما بعد از خوردن نهار یک ساعت به پهلوی چپ بخوابید و حرکات جنین را چک کنید در صورتی که طی یک ساعت کمتر از 4 بار حرکت بکند باید به پزشک مراجعه کنید و نوار قلب جنین را بگیرید. اگر دردهاتون شدت بیشتری پیدا کرد و یا فواصل آن کوتاه تر شد نشان دهنده ی دردهای زایمان زودرس است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...