دانشنامه فرزند

سابقه سرگیجه و تشنج پیش از بارداری و تاثیر آن در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ سالمه، بعد از یک سال و نیم که پیشگیری نداشتیم الان حامله ام. اولین روز آخرین پریودی ام ۱۶ اسفند بوده. سابقه تشنج و سرگیجه و کم کاری تیرویید دارم. برای سرگیجه ام روز ۴۰۰ گرم تگاتارد میخورم، برای کم کاری روز نصف لووتیروکسین. ۲۷ ام فروردین یکی دو تا لکه قهوه ایی دیدم که دکتر بهم شیاف پروژستون داده. سه روز پیش یک حمله سرگیجه داشتم. میخوام بدونم این سرگیجه خیلی برای بچه خطرناک بوده؟ آیا لازم آزمایش آمنیوسنتز انجام بدم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

مصرف کاربامازپین در دوران بارداری که جهت درمان سرگیجه، تشنج، سردردهای تنشی تجویز میشود تحت نظر متخصص مغز و اعصاب منعی ندارد. اگر سرگیجه شما باعث افتادن یا ضربه به شکم نشود اشکالی ندارد. اگر غربالگری ها نرمال باشند نیازی به آمنیوسنتز نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...