دانشنامه فرزند

دست زدن به همه وسایل خانه توسط کودک 7 ماهه

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با عرض سلام و خسته نباشید، من دختر هفت ماهه ای دارم که هر چیزی رو ببینه میخواد، اگه بهش ندم گریه میکنه و جدیدن دستشو دراز میکنه که بگیره کل بدنش میلرزه با او چکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

بچه ها در این سنین مشغول ارزیابی محیط خودشان هستند و دست درازی به سمت اشیا به دلیل سر درآوردن از ماهیت آن اشیا کاملا طبیعی است و اختیار با شما است که وسایل بی خطر را به او بدهید و از دادن وسایل خطرناک خودداری کنید. گریه کردن کودک تان نباید وسیله ای برای تسلیم شما در برابر او باشد. به گریه بچه در برابر اشیا خطرناک بی توجه باشید. چون گریه ابزار کودکان برای دستیابی به خواسته های شان است. در صورت تسلیم در برابر هر بار گریه او، کودک تان یاد خواهد گرفت که از این روش بیشتر برای رسیدن به خواسته هایش استفاده کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...