دانشنامه فرزند

درد شدید قسمت چپ لگن در هفته سی و هفتم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ ساله هستم. قدم ۱۶۶ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۲ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۵ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۴.۶.۹۵ بوده. اکنون در هفته ۳۷ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلسیکیر، فیفول و مولتی پریناتال. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشته ام. سوال من این است که ۱ روز است سمت چپ لگن و واژنم خیلی درد شدید دارم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

چون در ماه آخر به سر میبرید بهتر است نزد پزشکتان مراجعه نمایید و از نظر عفونت ادراری بررسی شده و آزمایش انجام دهید و اگر لازم باشد نوار قلب جنین و توکومتری نیز انجام دهید تا ارزیابی سلامت جنین انجام شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...