دانشنامه فرزند

آیا غربالگری در بارداری الزامی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در هفته 12 بارداری سونوی غربالگری دادم، ان تی 1.6 ولی استخوان بینی دیده نشد، خیلی نگرانم یعنی مشکل داره بچم؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا امیدوارخرم (کارشناس مامایی):

نگران نباشید برای ما اندازه Nt مهمه که اندازش خوبه، اگر سنتون زیر ۳۵ سال هست سابقه بیماری در فامیل درجه یک خودتون و همسرتون نیست و با همسرتون فامیلی نزدیکی ندارید نگران نباشید ما برای همه خانم های باردار غربالگری تجویز نمی کنیم چون واقعا نیاز نیست، و این که خیلی از اوقات خطا داشته و اشتباه جواب آزمایش گزارش شده برای این که استرس الکی به خانم ها وارد نشود برای همه خانم های باردار انجام غربالگری واجب نیست، شما هم نگران نباشید مشکلی نیست، توکلتون به خدا باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...