دانشنامه فرزند

آیا IUD باعث لکه بینی بعد از قاعدگی می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 19 ساله هستم، قدم 173 سانتیمتر است و وزنم 69 کیلوگرم است تاریخ زایمان من 95.4/21 نوع زایمان من طبیعی بوده شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از آی یو دی استفاده می کنم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده نداشتم. من الان 10 روز میشه پریود بودم الان تمام شده ولی هنوز لکه دارم بعضی میگن علائم پریودت نیست مال آی یو دی. الان مشکل من از کجاست؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بله، میتواند به علت وجود آی یو دی باشد که دستگاه هم میتواند زمان خونریزی را افزایش دهد و هم مقدار خونریزی و هم مسبب لکه بینی شود. پس نگران نباشید و از کپسول مفنامیک اسید هر 8 ساعت یکی و قرص ویتامین E یک روز در میان استفاده نمایید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...