دانشنامه فرزند

تشخیص شکاف کام جنین در سونوگرافی آنومالی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حامله ام و ۳۲ هفته ام، خیلی استرس دارم که بچه لب شکری بشه، چون چند وقت پیش یه مطلب خوندم از اون به بعد دیگه فکرم مشغول شده تو رو خدا کمکم کنید، آزمایش آنومالی دادم به نظرتون اگر باشه میگن یا نه؟ بعد کل دستگاه هاش هم سه بعدی بود، من دارم سکته میکنم مثل دیونه ها گریه میکنم همش.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

اول از همه باید بگویم که این همه استرس و نگرانی برای چیزی که هنوز وجود ندارد یا به وقوع آن مطمئن نیستید کاملا به ضرر جنین کوچکتان است، زیرا او تمام امواج و انرژی های مثبت و منفی محیطی را متوجه می شود. به جای گریه و نگرانی با او با زبان بچگانه صحبت کنید، برایش لالایی و شعر و قصه بخوانید تا احساس آرامش بیشتری کند. تمام تلاش خود را به کار ببرید تا با موارد دیگر سرگرم شوید و این مساله را فراموش کنید. تغذیه مناسب فراموش نشود. و اما لب شکری (شکاف لب یا کام) در بیشتر موارد در سونوگرافی قابل تشخیص است و علت های به وجود آمدن آن هم ممکن است ژنتیکی و ... باشد. اگر در فامیل سابقه ای ندارید یا داروی ممنوعه ای در دوران بارداری استفاده نکردید یا سیگار مصرف نکرده اید و همچنین در حالی که اسید فولیک را نیز مصرف کرده اید، نباید تا این حد نگران باشید. ضمن اینکه این نقص با جراحی تا حد زیادی قابل درمان است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...