دانشنامه فرزند

لوپوس و بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٥ ساله هستم، حدودا ده روز است که متوجه شدم باردار هستم. سه روز است که نمی تونم غذا بخورم گرسنه میشم ولی غذا از گلوم پایین نمیره. حدوداً بالای ده سال است که لوپوس دارم داروهای پردنیزولون، اسپرین، فولیک اسید، هیدروکسی کلروکین مصرف می کنم. از دیروز هم هپارین دکتر برام تجویز کرده، وزنم ٨٨ کیلو. آیا می توانم ورزش شنا انجام بدم؟ آیا باز امکان سقط برای من وجود دارد؟ برای غذا خوردن چه راهکاری شما دارید؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

شنا در بارداری به صورت راه رفتن در آب در صورتی که سابقه سقط یا زایمان زودرس ندارید منعی ندارد. اما سونا و جکوزی ممنوع است. تکرار سقط بستگی به علت آن دارد که در این رابطه هیچ توضیحی نداده اید اما نگران نباشید هپارین می تواند مانع بروز سقط در مواردی شود. کم اشتهایی در بارداری شایع بوده که به مرور بر طرف خواهد شد. افزایش تعداد وعده ها به شش تا هفت وعده در روز و کاستن از حجم هر وعده و مصرف غذا با دمایی که تحمل آن برای تان آسان تر شود، مثلا به صورت سرد می تواند به رفع این حالت کمک کند، اما اگر تداوم یابد نیازمند مشورت با پزشک است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...