دانشنامه فرزند

ترشحات خونی بعد از نزدیکی در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم. قدم 168 سانتیمتر و وزنم 63 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 9 اردیبهشت بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده. شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از قرص شیردهی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، هیچی. بارداری های قبلی و سقط های قبلی، ندارم. سوال من این است که چرا 50 روز بعد از زایمان که نزدیکی داشتم ترشح خونی دارم این طبیعیه یا نه مشکلیه؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

ترشح خونی بعد از نزدیکی یا می تواند به علت فشار آمدن به بخیه ها و یا به علت عفونت های واژینال باشد. توصیه می کنم حتما به پزشک زنان یا ماما مراجعه کنید تا معاینه شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...