دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من زخم دهانه رحم دارم و در حال اقدام به بارداری هستم. اگر باردار بشم باعث میشه سقط کنم؟ فریز کردن باعث ناباروری می شه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر تا به حال باردار نشده اید بستگی به نوع زخم تان دارد. اگر زخم خیلی شدید باشد معمولاً فریز انجام می شود، چون خود عفونت های لگنی می‌تواند منجر به سقط و ناباروری شود. اینجانب زخم دهانه رحم شما را از نزدیک رویت نکرده ام که بخواهم نظری بدهم پس بهتر است از پزشک تان مشورت بگیرید. اگر به شما توصیه کنند که فریز باید انجام شود، اگر در مرحله اقدام به بارداری هستید بهتر است که فریز بلافاصله بعد از پایان قاعدگی انجام شود و در آن ماه اقدام ننمایید و از ماه آینده اقدام کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان