دانشنامه فرزند

راه هایی برای تعیین روز تخمک گذاری در قاعدگی نامنظم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

اگر من اقدام به بارداری کردم ولی پریود شدم این ماه 16 اسفند اواین روز پریودم بود البته آغاز خونریزی، چون 15 لکه بینی داشتم. فکر میکنم تاریخ تخمک گذاری را اشتباه حساب کردم هر چند که کیت تخمک گذاری هم گرفته بودم و از ماشین حساب تخمک گذاری ام استفاده کرده بودم. میشه شما بگید این ماه چه روزهایی هست تخمک گذاریم؟ طبق 6 ماه گذشته تاربخ اولین روز پربود هام اینطوری بوده. که هر سه ماه یک هفته جلو افتاده تاریخ 31 تیرماه، 30 مرداد، 28 شهریور، 22 مهر، 22 آبان، 22 آذر، 23 دی، 15 بهمن، 16 اسفند.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

کمترین طول سیکل شما ۲۲ روزه و بیشترین ۳۱ روزه است. اما از آنجا که سیکل ۲۲ روزه فقط یک بار اتفاق افتاده و اغلب سیکل های اخیرتان طولی بین ۳۰ تا ۳۱ روز داشته اند، روز تخمک گذاری شما بین روز ۱۶ تا ۱۷ سیکل و محدوده باروری از روز ۱۴ تا روز ۱۹ متغیر است. البته توصیه میکنم این ماه علاوه بر کیت از سونوگرافی واژینال هم برای تشخیص روز تخمک گذاری کمک بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...