زمان مقاربت برای داشتن فرزند دختر

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من یه پسر دارم و برای فرزند دومم قصد دختر دار شدن رو دارم من بعد از پایان عادت ماهیانه همیشه از کیت تخمک گذاری استفاده میکنم، وقتی که ببینم کیت یه خط باشه یعنی تخمک گذاری نباشه، عمل لقاح رو انجام میدم، ولی ببینم یه خط پر رنگ باشه و یه خط کم رنگ باشه انجام نمیدم، البته سه ماه جلوگیری نکردم، به نظر شما کاری که میکنم درسته؟ من معمولا دوره پریودیم ۳۰ روزه هست، ولی این سری ۲۷ روزه بوده خیلی هم استرس دارم، دوست دارم فرزند دومم دختر باشه.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

کارتان اشتباه است وقتی دو خط می افتد یعنی در 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری دارید پس به محض دو خط شدن می توانید برای فرزند دختر اقدام کنید و دیگر تا سه الی چهار روز بعد آن نزدیکی نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان