دانشنامه فرزند

خونریزی پس از مثبت شدن جواب آزمایش بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در تاریخ ۲ اردیبهشت پریود شدم و روزهای ۱۰، ۱۲، ۱۴ و۱۶ نزدیکی داشتم. قرص متفورمین روزی یک عدد مصرف میکنم. باید ۲ خرداد پریود میشدم اما نشدم. دو هفته قبل از موعد پریود دردهای پریودی داشتم، کمر درد، درد زیر شکم، ورم شکم و سینه. دیروز آزمایش خون بارداری دادم عدد ۲۵ رو نشون میداد که مشکوک به بارداری بود. امروز خونریزی دارم. میخواستم بدونم که آیا باردارم؟ چه زمانی مناسب است که آزمایش را تکرار کنم تا به طور قطع بشود متوجه شد که باردار هستم یا خیر؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

معمولا ۱۴ روز بعد از لقاح بی بی چک نشون میده و ۹ روز بعد از لقاح آزمایش خون نشون میده، اگر دیروز آزمایش رو دادین ۴۸ ساعت بعد تکرار کنین و نتیجه رو بررسی کنین که چقدر دو برابر شده بتا و اگر باردار بودین بخاطر لکه و خونریزی پیش پزشک بروید که زودتر سونو انجام بشه و اگر لازم بود شیاف تجویز بشه برای نگهداری حاملگی، ولی خیلی خانم ها هم موعد پریودشون که میشه لکه بینی مختصر پیدا می کنند تو حاملگی با استراحت و دارو حل میشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 2.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...