دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من این ماه پریودم 6 روز عقب افتاد و بعد از 6 روز پریود شدم، می خواستم بدونم آیا احتمال بارداری و سپس سقط وجود دارد؟ و اگر این طور باشد سقط کامل شده یا ناقص است؟ برای بارداری های بعدیم دچار مشکل میشوم یا نه؟ با توجه به این که روز لقاح 20 مرداد بوده و روز پریود 6 شهریور است. در ضمن فروردین ماه هم سقط جنین 2 ماهه داشتم و کورتاژ و الان هم 36 ساله هستم، و یک فرزند دارم.

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

در این مورد هم می تواند عقب افتادن پریود شما به خاطر عوامل هورمونی و محیطی و استرس باشد که طبیعی است و هم این که می تواند سقط بوده باشد که با انجام سونوگرافی می توانید از بودن بقایای بارداری اطمینان حاصل کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان