دانشنامه فرزند

زگیل یا تبخال تناسلی از چه راه هایی منتقل می شوند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

آیا ویروس زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی می تواند از طریق لباس زیر و تیغ و ماشین اصلاح و ... منتقل شود؟ مثلا لباس زیر نو و حوله نو که از بیرون می خریم ممکنست آلوده به ویروس باشد؟ مثلا کسی که دستش آلوده به این ویروسها بوده با لباس زیر نو یا حوله نو تماس پیدا کند آن را به لباس یا حوله منتقل می کند؟ و این ویروس در محیط بیرون از بدن میزبان زنده می ماند؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

بله، امکان انتقال این ویروس از راه هایی که ذکر کردید وجود دارید ولی لباس و حوله های نو که می خرید مشکلی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...