دانشنامه فرزند

رژیم غذایی در بارداری که باعث اضافه وزن نشود

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 21 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 55 کیلوگرم بوده و اکنون 64 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ چهارم مهر بوده و اکنون در هفته 22 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از fergolobin، قطره D3 و قرص جوشان کلسیم میباشد. اولین بارداری من می باشد. سوال من این است که چه رژیم غذایی داشته باشم که اضافه وزن نداشته باشم؟ این ماه 4 کیلو وزن اضافه کردم، همش احساس گرسنگی میکنم و اینکه قسمت رون پاهام خیلی درد میکنه.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

شما تا جایی که امکان داره از مصرف برنج و نمک خودداری کنید چون باعث اضافه وزن زیاد میشود. شیرینی جات هم خیلی کم مصرف بکنید. در رابطه با دردتون از پودر منیزیوم روزی یک عدد استفاده بکنید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...