دانشنامه فرزند

تاثیر اضافه وزن به روی درمان تنبلی تخمدان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 هستم قدم 157 وزنم 70 کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من 20 دی هستش. هر فاصله قاعدگی من 28 روزه هست قاعدگی من نامنظم است برای جلوگیری از چیزی استفاده نمیکنم به طور طبیعی جلوگیری میکنم. اقدام بارداری نداشتم. سونوگرافی کامل انجام دادم و آزمایش های کلی که همه سالم بودن، فقط آزمایش تنبلی تخمدان انجام دادم که گفتن تنبلی تخمدان دارم. دارو هایی که مصرف کردم پروژسترون، متفورمین یاسمین، ال دی و مارولین و یک قرص خارجی که حضور ذهن ندارم. من چه کنم خسته شدم از خوردن قرص برای عادت ماهانه یعنی هیچ راهی برای اینکه از تنبلی بیرون بیاد نیست؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

با توجه به قدتان که کوتاه هست وزن بالایی دارید و باید ورزش کنید و رژیم غذایی بگیرید تا از چربی دور تخمدانها کاسته شود و فعالتر گردد. برای رفع تنبلی تخمدانها باید این داروها را مصرف نمایید تا سیکلهای مرتبی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...