دانشنامه فرزند

احتمال بارداری بعد از تزریق hCG چقدر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ سال دارم، قدم ۱۵۳ وزنم ۵۸ است اولین روز آخرین قاعدگیم ۶ بهمن. طول دوره هام ۲۰ یا ۲۱ روزس و گاهی هم جلو میفته و قاعدگیم منظم. ۲ سال از ازدواجم میگذره فقط ۲ ماه اول جلوگیری داشتم و بعدش طبیعی بود. داروی مصرفیم دوفاستون بود که دیروز تموم شد و کلوموفین از امروز باید شروع کنم و آمپول hcg که واسه سیزدهم دادن. مدت زمان اقدامم ۳ ماهه. آیا با زدن آمپول اچ سی جی امکان باداری هست؟ و چند روز بعد مشخص میشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

با تزریق این آمپول و مصرف کلومیفن شانس وقوع تخمک گذاری و در نتیجه بارداری بیشتر میشود. اما این که چند درصد، مساله ای است که نمیتوان نظری داد، بسته به میزان پاسخ دهی بدن به دارو و عوامل دیگر این درصد متفاوت است. حتی اگر در دوره اول نتیجه نگرفتید درمان را تکرار کنید. باید تا موعد قاعدگی صبر کنید اگر تاخیر قاعدگی رخ داد آزمایش خون انجام دهید. (حداقل ۱۶ روز پس از تزریق آمپول).

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 24 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...