دانشنامه فرزند

علت کاهش میل جنسی بعد از زایمان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 175 سانتیمتر است و وزنم 80 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 95.10.20 بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کنیم. بارداری های قبلی 5 سال قبل و سزارین بودم. سوال من این است: اصلا میل جنسی ندارم به هیچ عنوان حتی فکرشم اذیتم میکنه.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

در ماه های ابتدایی پس از زایمان به دلیل خستگی فرزند داری میل جنسی کاهش می یابد و تمایل جنسی کم تر می شود، بهتر است از همسرتان بخواهید در مراقبت فرزندان بیشتر به شما کمک کند و با شما بیشتر معاشقه داشته باشد تا میل جنسی کم کم باز گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...