دانشنامه فرزند

ترشحات واژن بعد از استفاده از شیاف در هفته ششم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 170 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 58 کیلوگرم بوده و اکنون 58 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 1.9 بوده. اکنون در هفته 6 بارداری هستم. داروی مصرفی من عبارتند از شیاف پروژسترون 400 و فولیک اسید 1. بارداری قبلی و نوع زایمان و سقط قبلی نداشتم. سوال من این است که بعد از پنج سال باردار شدم اون هم به طور طبیعی بدون استفاده از هیچ دارویی، لکه بینی داشتم دکتر شیاف تجویز کرد وقتی استفاده میکنم ترشح زرد مایل به سبز دارم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

اگر با این ترشحات سوزش و خارش ندارید مشکلی ندارد. اگر مشکل پرکاری تیرویید ندارید باید به جای اسیدفولیک یدوفولیک استفاده کنید که حاوی ید نیز میباشد. در صورت تداوم ترشحات با پزشک خود مشورت کنید شاید لازم باشد معاینه شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...