دانشنامه فرزند

علت عدم قاعدگی با وجود حامله نبودن چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزنم 58 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 1/20 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی نامنظم ولی کوتاه روزه است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از یدوفولیک. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 7 است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سوال من این است که من این ماه از روز 5 تا 9 قاعدگی کلومیفن خوردم از 10 تا 16 هم استرومارین و شروع قاعدگی ام هم 20 فروردین بوده امروز دقیقا 31 روزه که پریود نشدم اما روز 26 ام آزمایش دادم حامله هم نبودم حتی امروز صبح هم بی بی چک گذاشتم حامله نبودم اما پریود هم نشدم فقط روز 28 ام یه نصفه روز لکه بینی داشتم و قطع شد اصلا نمیدونم چیکار کنم نه حامله ام نه پریود میشم. دکترم برای این ماه برام لتروزول تجویز کرده اما پریود نمیشم که شروع کنم دوره جدید داروهامو بخورم چیکار کنم بنظرتون؟ به نظرتون ممکنه حامله باشم و زود آزمایش دادم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

چون سیکل هایتان منظم نبوده نمی توان به قطعیت گفت باردارید یا صرفا دچار تاخیر قاعدگی شده اید، مجددا آزمایش خون خود را تکرار کنید. اگر منفی بود جهت دریافت دارو برای شروع خونریزی به پزشک مراجعه کنید و بعد دوره درمانی لتروزول را شروع کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...