تعیین وقت زایمان بر اساس درد و انقباضات شکمی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من آخرین پریودیم ۱۷ بهمن ۹۴ بوده الان زایمانم اول ۱۶ آبان زده بودن الان به خاطر دردای شکمی که داشتم زدن ۹ آبان سزارین البته بچه دومم هست میخوام بدونم مشکلی نیست؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

اگر زایمان اول شما سزارین بوده، به دلیل خطراتی که برای پاره شدن رحم در زمان انقباضات و دردهای زایمانی وجود دارد. احتمالا پزشک شما تصمیم به سزارین زودتر گرفته است. به دلیل خطراتی که برای مادر و جنین وجود دارد صلاح دید پزشک این بوده و مشکلی ندارد. البته اگر زایمان اول سزارین نبوده هم جای نگرانی نیست از 38 تا 41 هفته تمام زمان مناسبی برای زایمان است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان