دانشنامه فرزند

بازی های مفید برای کودک 5 ماهه

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دختری دارم که تازه 5 ماهشو تموم کرده. دوست دارم به اسباب بازی عادتش بدم ولی نمیدونم که چه نوع اسباب بازی توجهشو جلب میکنه و براش خوبه ممنون میشم اگه کمکم کنید.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

در 5 ماهگی بازی و اسباب بازی هایی مناسب است که بینایی و شنوایی کودک را تحریک کند و موجب تقویت عضلات دست، انگشتان دست و پاها شود. - اسباب بازی با حجم های نسبتا بزرگ و رنگی با فاصله از او تکان دهید تا توجه او را جلب کند و به آن ها نگاه کند. - او را در بغل بنشانید و اسباب بازی با بافت های نرم جلوی دستش بگیرید تا به آن ها فشار وارد کند و انگشتانش تقویت شود. - اسباب بازی های موزیکال موجب تقویت حس شنوایی او می شود، جغجغه را تکان دهید تا توجه اش جلب شود و به دست بگیرد، آن را تکان دهد و به صدا درآورد. - اسباب بازی را به طوری که بالای پای او قرار بگیرد آویزان کنید تا بتواند به آن ها لگد بزند. - این کار را با بستن اشیا رنگارنگی به مچ پای نوزادتان نیز می توانید انجام دهید او را به روی شکم بخوابانید و توپ یا وسیله جذابی را مقابلش بگذارید. آن را در فاصله ای بگذارید که دستش به آن نرسد. اسباب بازی را به عقب و جلو حرکت دهید تا سعی کند خودش را به سمت جلو بکشد در تمام این بازی ها؛ از جملاتی که اسم آن اسباب بازی را می برید و توصیفش می کنید استفاده کنید و برای کوچک ترین تلاش نوزادتان خوشحالی کنید، تشویقش کنید و دست و پای او را ببوسید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی و فعالیت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...