دانشنامه فرزند

سردرد در هفته یازدهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ ساله هستم. قدم ۱۶۷ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۷۵ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۸ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۹ دی ماه نود و پنج بوده. اکنون در هفته ۱۱ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از لووتیروکسین، فولیک اسید و کلسیم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. یه مدتی که روزها سردرد دارم و حتی وقتی میخوابم بهتر نمیشم، حتی حین خواب هم اگه بیدار بشم متوجه میشم که هنوز ادامه داره. این مشکل حادی است؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

مشکل حاد نیست، اوایل بارداری ممکنه بخاطر تغییرات هورمونی پیش بیاد، شما میتونید برای تسکین، از قرص استامینوفن ساده مصرف کنید. محلی بی صدا استراحت کنید، اگر بهتر نشدید، با پزشکتون درمیان بگذارید، همچنین باید فشارخون تون و بررسی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...