چه کسانی نیاز به استفاده از داروهای محرک تخمک گذاری دارند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم. قدم 168 سانتیمتر و وزنم 58 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 9.11 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 یا 29 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی بدون قرص استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، ترازولکس نیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 3 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده، سالم فقط کم کاری تیروئید دارم که دارم قرص میخورم. سوال من اینه که سونوگرافی رفتم فولیکول 15 داشتم در روز 11، اما دکتر به من دارویی نداد. حالا میبینم همه دارن قرص لتروزول و آمپول hg استفاده میکنن که فولیکول آزاد کنند. من چیکار کنم؟ این داروها برای کیا هست؟ سونوگرافی روز 11 دوره بوده.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، با توجه به روزی که سونوگرافی داده اید (روز 11 سیکل) و این که در سیکل های 28 روزه روز 14 سیکل و در سیکل 29 روزه روز 15 سیکل روز تخمک گذاریست و با در نظر گرفتن روند رشد فولیکولی در هر روز، ابعاد فولیکول شما تا روز 14 یا 15 سیکل مناسب تخمک گذاری شده و در یکی از این دو روز تخمک گذاری خواهید داشت. بنابراین نیازی به داروهایی مثل لتروزول یا hcg ندارید. این داروها برای خانم هایی تجویز می گردد که رشد فولیکول شان خوب نبوده و در واقع تخمک گذاری ندارند. ابعاد فولیکول شما با توجه به طول سیکل نشان می دهد که رشد خوبی داشته و تخمک گذاری خواهید داشت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان