دانشنامه فرزند

کنجکاوی کودک 13 ماهه

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام روز بخیر، پسر سیزده ماهه من یکی دو ماهه جیغ میزنه اگه دست به چیزی میزنه و میگیرم ازش، گریه میکنه جیغ میکشه غش میکنه سیاه میشه. آیا تو این سن میفهمه؟ من باید چه عکس العملی بکنم؟ وقت غذا خوردن اصرار و جیغ که خودش باید بخوره تا ظرف میذارم جلوش کامل برمیگردونه چپه میکنه.

پاسخ کارشناس:

ندا فرجی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

درود، رفتار پسرتون کاملا طبیعی و نشانه آغاز دوره استقلال طلبی است از نظر من هر چه می خواد بهش بدید مگر چیزهای خطرناک مانند چاقو و موبایل رو که باید با پرت کردن حواس از جلوی چشمش بردارید. خانه شما تا دو سال آینده مال پسرتونه نه شما، پس کاملا ایمن سازی کنید تا مجبور نباشید بگید دست نزن. مشاوره در این سن کمک می کنه لجبازی طبیعی و گذرا تبدیل به بخش همیشگی از شخصیتش نشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...