دانشنامه فرزند

آیا مصرف قرص فیناستراید به جنین ضرر می رساند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم، قد 163 وزن پیش از بارداری 80 کیلو گرم اولین روز قاعدگی من 13 آذر بوده داروی مصرفی من رانتیدین و اسپری آسم است. من قصد باردار شدن نداشتم و همسرم از قرص فیناستراید به دستور متخصص مو استفاده میکرد آیا مشکلی برای جنین پیش میاید؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

بهتر است بین فاصله قطع مصرف قرص با بارداری حداقل 2 و نیم ماه فاصله باشد، شما حتی نباید با قرص های فیناستراید خصوصا خورد شده آن ها تماس پوستی داشته باشید، اگر همسرتان دارو را هنوز مصرف میکنند با کاندوم رابطه داشته باشید، با پزشک در مورد این مساله مشورت کرده و اگر ادامه بارداری بدون مشکل دیدند حتما غربالگری ها و تمام بررسی های سلامت جنین را در موعد خود انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...