تزریق آمپول بتامتازون در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۱ هفته و ۳ روز هستم، حرکات بچم خیلی کم شده ضربان قلب ایناشم چک کردم مشکلی نداشت تو سونو گرافی عادی بود اما از زایمان زودرس میترسم چون بعضی وقتا هم انقباض دارم میتونم آمپول بتامتازون برای تکمیل جنین بزنم اگه میشه چند تا باید بزنم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

زمان ترزریق آمپول بتا متازون به نظر پزشک بستگی داره و از هفته سی به بعد میتونه تزریق بشه. در ضمن کم شدن حرکات جنین، بخاطر بزرگ شدنش و کم شدن جای اون توی رحم مادر طبیعی است، اگر به حرکات جنین شک کردید، آبمیوه شیرین بنوشید، به پهلو دراز بکشید، و با دستتون که روی شکم هست حرکات و بشمارید، اگر کمتر از سه تا توی یه ربع بود، مراجعه کنید. از علائم زایمان، وجود انقباضات متوالی و شدید، پاره شدن کیسه آب، و ترشحات خونی یا آبکی، سردرد و تاری دید می باشد، حواستون به این علائم باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها