دانشنامه فرزند

احتمال بارداری بدون دخول در دختر باکره وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

امکان بارداری بدون دخول برای دختر باکره وجود دارد؟ منی روی واژن تخلیه نشده. یک هفته بعد از آخرین رابطه، در تاریخ همیشگی پریود شدم. 7،8 ماهی است قرص سیپترون کامپاند و اسپیرونولاکتون مصرف می کنم برای تستوسترون بالا. از روز اول قاعدگی تا 21 روز و بسته بعدی قرص از 8 روز بعد. طبق دستور روی جعبه دارو. مشکلات گوارشی مثل تهوع دارم از زمان شروع قرص ها و این اواخر درد های شکمی به صورتی که احساس می کردم معده و عضلات شکمم منقبض میشه و درد می گیره. که گفتند از عوارض گوارشی این قرص هاست، استرس زیادی دارم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، این احتمال وجود دارد. وجود پرده مانعی برای باردار شدن نیست. اما با توجه به وقوع پریود یک هفته پس از نزدیکی، اگر در طی فاصله زمانی وقوع پریود تا الان نزدیکی و ارتباط مشکوک نداشته اید، احتمال بارداری صد در صد منتفی است و نیازی به نگرانی نیست. دردهای شکمی و اختلالات گوارشی از عوارض اسپیرونولاکتون و تهوع از عوارض سیپروتون کامپاند است، استرس نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...